tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Aparaty wykorzystywane w zabiegach spłycenia zmarszczek:
- Zaffiro
- APOLLO-REGEN
- Lift 6
- Endermolift

Co to jest Zaffiro?


Zaffiro to urządzenie włoskiej firmy Estelougue przeznaczone do termo liftingu skóry. Na rynku polskim obecne jest od 2009 roku za sprawą firmy ITP Esthetique.

Zaffiro to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy chcą skutecznie ujędrnić skórę i zminimalizować zmarszczki grawitacyjne bez zastosowania metod inwazyjnych.

Co wyróżnia Zaffiro?


Zaffiro jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym. W czasie termo liftingu pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło na skórze. Nie pozostawia żadnych śladów na skórze i trwa bardzo krótko. Można go wykonać dosłownie w przerwie na lunch.

Zaffiro jest skuteczne na wszystkich partiach ciała. Może poprawić wygląd nie tylko twarzy czy szyi, ale idealnie sprawdza się również na brzuszkach pociążowych, czy skórze dekoltu, dłoni, ramion, pośladków, ud, nad kolanami . Jest więc bardzo uniwersalną i przyjemną metodą zagęszczania skóry.

 

Jak działa Zaffiro?


Z wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu wykonywanego przy pomocy Zaffiro.

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.
 

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C.

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

 

Na jakie obszary mogę stosować Zaffiro?


Ogromną zaletą Zaffiro jest to, że skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia. My sami z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry.

Dlatego właśnie Zaffiro znakomicie sprawdza się również na skórze dłoni, ramion, brzucha, pośladków, nad kolanami czy na pośladkach lub wewnętrznej stronie ud.

Wskazania do zabiegu:

- utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała,
- utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała (brzuch, wewnętrzne partie ud i ramion, skóra nad kolanami),
- chęć poprawy wygładu skóry dekoltu i piersi,
- chęć obkurczenia skóry na brzuchu u kobiet po porodzie,
- bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki,
- chęć poprawienia owalu twarzy,
- opadające policzki.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu Zaffiro?


Przede wszystkim efekt w postaci ujędrnienia, rozświetlenia skóry jest widoczny już w czasie zabiegu.

Zaffiro niweluje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki. Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki, zwiększa napięcie i elastyczność skóry. Poprawia owal twarzy i podnosi opadające policzki.

Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie. Likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.

W znaczącym stopniu poprawia wygląd skóry dłoni.

Poniżej efekty zabiegu Zaffiro:

 

Czy efekty zabiegu Zaffiro są trwałe?


Zaffiro nie zatrzymuje procesu starzenia się skóry, ale opóźnia go.

Zabieg polecany jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz (około 4) przeznaczona jest dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku. Codzienna prawidłowa pielęgnacja skóry i odpowiednia suplementacja w postaci zdrowej diety na pewno pomoże utrzymać efekty kuracji na dłużej.

Czy mogę wybrać tylko jeden obszar do zabiegu Zaffiro i jak często mogę go powtarzać?


Możesz wybrać maksymalnie dwa obszary w zależności od wielkości każdego.

Częstotliwość wykonywania zabiegów:
- profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg).
- seria ok. 4 – 6 zabiegów wykonywanych w miesięcznych odstępach jest dla osób po 35. roku życia.

Poniżej zdjęcia efektów pochodzące z archiwum Sekret Day Spa w Kielcach:

 

Przeciwwskazania:

- Ciąża i okres karmienia piersią.
- Otwarte rany.
- Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.
- Choroby tkanki łącznej.
- Okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.).

APOLLO REGEN RF - FALE MŁODOŚCI


APOLLO-REGEN jest to światowa nowość w zakresie bezoperacyjnego liftingu twarzy, usuwania zmarszczek oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg jest bardzo bezpieczny, nie iniekcyjny, bezbolesny i daje długotrwałe efekty.

Najnowsze wykorzystanie fal radiowych w kosmetyce stanowi duży przełom pozwalając na lifting skóry bez użycia skalpela.
Główne działanie biologiczne polega na przegrzewaniu włókien kolagenowych. Pod wpływem ogrzania ulegają one skurczeniu, a wtórnie także napięciu. Przegrzanie przyczynia się do przyspieszonego syntetyzownia przez fibroblasty białek niezbędnych do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu zjawisku uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawy jej elastyczności. Na efekty nie trzeba długo czekać. Klientki pokochają te zabiegi, ponieważ z każdym kolejnym dniem od pierwszego zabiegu skóra ulega systematycznej poprawie i ogólnej kondycji.

APOLLO-REGEN to system napinający włókna kolagenowe na całym ciele, to on spełni teraz Twoje marzenia, dzięki niemu Twoja skóra będzie świeża i młoda, niezależnie od wieku a figura zgrabna.

Prawa strona twarzy po jednym zabiegu apollo - Regen
(bruzdy nosowo wargowe zostały spłyucone po prawej stronie, skóra została ujedrniona, owal twarzy został wyliftingowany).

ZASTOSOWANIE: TWARZ


- podniesienie owalu twarzy, redukcja "chomików",
- ujędrnienie skóry, odbudowa kolagenu,
- spłycenie zmarszczek: "kurzych łapek", "linii smutku": nosowo wargowych,
- zmniejszenie "worków" pod oczami,
- likwidacja "podwójnego" podbródka.
Prawa strona twarzy po jednym zabiegu apollo - Regen
(bruzdy nosowo wargowe zostały spłyucone po prawej stronie, skóra została ujedrniona, owal twarzy został wyliftingowany).

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, "pajączki", nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki.

Całą powierzchnie twarzy naświetla się krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych. Fotoodmładzanie stosowane jest w każdym wieku - również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie jak i panowie. Przed zabiegiem nie wolno się opalać. Jest to zabieg bezinwazyjny - bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Krótka rekonwalescencja i duże bezpieczeństwo zabiegu pozwalają normalnie kontynuować pracę zawodową.

Na zdjęciach (zaczynając od lewej strony):
1. Przed zabiegiem.
2. Po 1 zabiegu.
3. Po 3 zabiegach.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzanie


- Przebarwienia.
- Plamy.
- Wiotkośc skóry.
- Blizny potrądzikowe.
- Zmarszczki.
- Rosszerzone pory.
- Rozszerzone naczynia krwionośne.
- Odmłodzenie skóry: twarzy , szyi, dekoltu, dłoni.

Polega ona na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości większej niż 500kHz. Składniki skóry oraz komórki tłuszczowe stawiają ponad trzy razy większy opór niż komórki na powierzchni skóry. Gdy temperatura skóry wzrośnie o 10 st. C, temperatura w głębszej warstwie wzrośnie o 33 st. C.

 

LIFT 6®


Naturalny lifting twarzy, dekoltu. Zabieg stymuluje i napina skórę twarzy i dekoltu pomagając skutecznie walczyć z objawami starzenia.
Masaż redukuje niedoskonałości zarysu, zmniejsza głębokość zmarszczek, bruzd, dając efekt naturalnego liftingu.
Następuje poprawa mikrokrążenia, stymulacja fibroblastów, przyspieszenie odnowy komórkowej, oczyszczenie, odbudowa struktury kolagenu i elastyny, drenaż tkanki.
Daje ukojenie skóry, głęboki relaks, efekt świetlistości, jędrności skóry.
Czas zabiegu: 30 minut.
Częstotliwość: 2 razy w tygodniu.
Ilość zabiegów: 10 – 20.

Rezultaty:


- przywrócenie skórze witalności i blasku,
- ujędrnienie, poprawa elastyczności,
- redukcja zmarszczek i bruzd,
- modelowanie konturów twarzy( wskazania: tzw. chomiki, podwójny podbródek),
- wygładzenie niedoskonałości,
- poprawa struktury skóry,
- poprawa konturów oczu ( wskazania: woreczki pod oczami),
- przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia,
- pobudzone wydzielanie kolagenu,
- wzmocniona sieć włókien elastynowych.

Przeciwskazania:


- ogólne stany zapalne, infekcje, rumień słoneczny, obrzęk,
- stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik zapalny, egzema, bielactwo,
- leczenie antykoagulantami,
- długotrwałe leczenie kortykosteroidami,
- operacje plastyczne przebyte w ostatnich 6 miesiącach,
- wstrzyknięcie botoksu w ostatnich 4 miesiącach,
- peeling, mikrodermabrazja, dermabrazja - gdy utrzymują się jeszcze efekty uboczne tych zabiegów: zaczerwienienie, stan zapalny, łuszczenie, itp.
- lokalnie popękane i kruche naczynka.

Endermolift® zabiegi zapobiegające starzeniu się skóry twarzy


Endermolift® stanowi propozycję innowacyjnych zabiegów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Ich zadaniem jest ROZŚWIETLENIE, WYPEŁNIENIE, UJĘDRNIENIE I ZAGĘSZCZENIE skóry. Działają na główne przyczyny starzenia się skóry i utratę jej gęstości.

Dodatkowo Endermolift™ poprawia krążenie żylno – limfatyczne, usuwa włókniste bariery, co wpływa na zwiększenie natlenienia tkanki.

W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć w trakcie zabiegu, stosuje się odpowiednią częstotliwość ruchu klapek

Efekty
Skóra właściwa, dzięki aktywacji produkcji włókien kolagenu i elastyny, odzyskuje swoją gęstość