tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Depilacja

Aparaty wykorzystywane w zabiegach depilacji:
- Light Sheer
- IPL Quantum
metody: wosk

 
W naszym gabinecie zabiegi wykonuje się za pomocą najnowocześniejszych urządzeń producenta firmy Lumenis lidera w zakresie technologii laserowej stosowanej w zabiegach medycznych i estetycznych.
Depilację wykonujemy:
* laserem Quantum IPL (Intense Pulse Light)
* laserem diodowym Light Sheer TM.

Urządzenia cechuje skuteczność i zarazem bezpieczeństwo. Depilacja laserowa dzięki zastosowanej technologii Multi-Synchronized Pulsing pozwala na usuwanie niepożądanego owłosienia na skórach typu 1-5.

IPL QUANTUM HR posiada opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTip. Umożliwia schłodzenie na odpowiednim poziomie i sprawia że zniszczeniu ulega większa ilość włosów podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry.

Zasada działania aparatu polega na niszczeniu włosa za pomocą intensywnego światła pulsacyjnego, które wypala komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym). W wyniku czego zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.
Po zabiegu wszystkie włosy wypadają, ponieważ wszzystkie zostały ogrzane (spalone), ale na stałe zostaną usunięte jedynie te, które były w fazie wzrostu (anagenie). Następny zabieg powinien być wykonany za ok. 3-4 tygodnie, by włosy nie usunięte (tj. mieszki nie zniszczone) zregenerowały się na tyle, aby został utworzony trzon włosa a włos nadal pozostał w fazie wzrostu (anagenu). Jeśli włosy regenerują się wcześniej zabieg powinno
wykonać się wcześnie. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzony jest szczegółowy wywiad, ocena stanu skóry, określony zostaje fototyp. Wykonuje sie próbą laserową.
W zależności od obszaru ciała zabieg trwa od 15 minut (np.wąsik) do 3 godzin (nogi).


Zalecenia przed zabiegiem:

* nie wyrywać włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem
* nie opalać się 4-5 tygodni (słońce, solarium, krem samoopalający)
* nie stosować kremów depilujących tydzień przed zabiegiem
* wszystkie przeciwskazania do zabiegu laserowego

Włosy nalezy zgolić, najlepiej tydzień przed zabiegiem. Na skórę objętą zabiegiem nie stosować żadnych balsamów, maści, perspirantów oraz perfum.
Pomiędzy sesjami nie wyrywać włosów. Reakcja na zabieg jest sprawą indywidualną Każda skór reaguje inaczej może wystąpić zaczerwienienienie,
obrzęk rumień, niewielkie przebarwienie. Wszystkie te nieporządane efekty mijają. Stosować się do "postępowania po zabiegu laserowym".