tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Fotoodmładzanie

Aparaty wykorzystywane w zabiegach fotoodmładzania:
- IPL Quantum

FOTOODMŁADZANIE


To zabieg uniwersalny, działa na wielu płaszczyznach gdyż w jednym zabiegu usuwa :

* drobne zmarszczki,
* przebarwienia posłoneczne,
* piegi,
* rozszerzone naczynka,
* rumień twarzy,
* efekty fotouszkodzeń skóry.

Po serii zabiegów zauważalna jest bardzo duża poprawa wyglądu skóry.

Zabieg fotoodmładzania wykonujemy aparatem QUANTUM IPL firmy Lumenis. Aparat posiada atest amerykańskiej FDA American

Food&Drug Administration (Amerykańska Agencja ds.żywności i leków).

Atuty działania lasera Quantum IPL:

* natychmiastowy efekt,
* bardzo wysoka skuteczność pojedyńczego zabiegu,
* bardzo mała bolesność - opatentowany system chłodzenia i odprowadzania ciepła z tkanek,
* trwałe efekty.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest konsultacją.
Na skórę nakładamy zimny żel o właściwościach wychładzających zmniejszający obrzęk twarzy. Oczy zabezpieczamy okularami.
Następnie głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się serie świetlnych strzałów.
Zabieg prowadzony jest na całej twarzy, naświetla się ją dwukrotnie w czasie jednego spotkania zabieg trwa od 20-40 minut.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta rzadziej zasiniona. Objawy te zanikają po 3-14 dniach.
Zabiegi fotoodmładzania mogą być stosowane w każdym wieku, również u osób młodych z pierwszymi oznakami posłonecznego
starzenia się skóry.
Każdy zabieg skutecznie zamyka część naczyń. Nie likwiduje to jednak samej skłonności do powstawania rozszerzonych naczyń.
Istnieje możliwość powtórzenia kuracji w przyszłości.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzania


1. Łagodne zmiany naczyniowe:

* teleangiektazje
* trądzik różowaty
* rumień

2. Zaburzenia pigmentacji skóry:

* posłoneczne zmiany pigmentowe- przebarwienia
* piegi
* przebarwienia potrądzikowe
* niejednorodny koloryt skóry

3. Zmiany strukturalne naskórkowe i skórne:

* drobne zmarszczki
* utrata sprężystości skóry
* rozszerzone pory

Partie ciała poddawane zabiegom fotoodmładzania:

* twarz,
* szyja,
* dekolt,
* dłonie.

Częstotliwość zabiegów
Seria 1-5 zabiegów wykonywanych co 3-6 tygodni w celu utrzymania efektów rekomenduje sie zabiegi przypominające jeden lub dwa razy w roku.
W czasie zabiegu mogą wystąpić objawy nieporządane tkie jak uczucie : kłucia, pieczenia, szczypania.
IPL Quantum posiada opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTip.

Efekty zabiegu (rezultaty):

* redukcja bruzd zmarsczek mimicznych,
* poprawa napięcia skóry,
* ujednolicenie kolorytu skóry.

Postępowanie po zabiegu :

- Przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających (np. tonik z alkoholem).
- Zalecamy używanie kremu przyspieszającego gojenie (Alantan Bepantten).
- Nie eksponować skóry na słońce (solarium) minimum jeden miesiąc po zabiegu.
- Zabezpieczać skórę wysokimi filtrami (nawet w dnie pochmurne) gdyż promienie ultrfioletowe mogą spowodować przebarwienia.
- Unikać przegrzewania skóry (sauna, gorące kąpiele).
- Unikać zbędnego wysiłku fizycznego podnoszącego ćiśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych) oraz chronić skórę przed urazami.
- 24 godziny po zabiegu nie spożywać alkoholu.
- Odpowiednio zadbać o pielęgnację skóry gdyż efektem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie skóry. W przerwach pomiędzy kolejnymi zabiegami.
- Należy poddać się zabiegom nawilżającym odżywczym dotleniającym. Po zakończonej kuracji polecamy zabiegi pielęgnacyjne KOSMETYKA TRADYCYJNA.

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ


Hiperpigmentacje - przebarwienia skóry to plamy o intensywnym brązowym kolorze, zróżnicowanym pod względem wielkości kształtu i gęstości rozmieszczenia w naskórku i skórze właściwej. Melanina - barwnik decyduje o kolorze skóry powstaje w melanocytach.
Wystąpienie niejednorodnego zabarwienia to wynik nadmiernej liczby melanocytów w naskórku oraz nadprodukcji melaniny przy prawidłowej liczbie komórek barwnikowych. Przebarwienia to najogólniej złogi melaniny występujące w naskórku lub skórze właściwej. Zabieg wykonywany jest za pomocą IPL Quantum jednym z najnowocześniejszych bezpiecznych na rynku urządzeń amerykańskiej firmy Lumenis. Wysyła on światło o określonej długości, które zostaje pochłonięte przez barwnik w komórkach skóry- melanine i zamieniona w energie termiczną. W wyniku selektywnej fototermolizy (zamiana energi świetlnej na energię cieplną) czyli selekywnej destrukcji termicznej melanocyty (komórki zawierające barwnik) ulegają rozbiciu w wyniku czego dochodzi do rozproszenia melaniny i rozjaśnienia przebarwienia.

Selektywna fototermoliza oznacza rownież, że działanie światła koncentruje swoją energie jedynie na defekcie skórnym w tym wypadku na przebarwieniu, nie uszkodzając sąsiadujących z nim tkanek. Liczba zabiegów wymagana do osiągnięcia pożądanego rezultatu jest określona indywidualnie i zależna od: rodzaju przebarwienia, głębokości, uwarunkowań hormonalnych.
Zabiegi wykonuje sie w odstępach 3-4 tygodniowych. Rezultat usuwania przebarwień może nie być trwały gdyż IPL nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji (przebarwienia) zaburzeń barwnikowych (wrodzone lub nabyte).

Pod względem klinicznym zaburzenia barwników dzielimy na :

1. Przebarwienia miejscowe - jak znamiona, plamy hiperpigmentacyjne spowodowane czynnikami mechanicznymi, fizycznymi, chemicznymi, zapalnymi, lekami, hormonami oraz powstałe w wyniku nieprawidłowego metabolizmu lub niedoboru witamin

2. Przebarwienia rozlane - rozwijające się w chorobach ogólnoustrojowych (np. w chorobie Addisona) przewlekłej niewydolności nerek

Te same czynniki przyczynowe mogą wywołać zarówno miejscowe jak i rozlane przebarwienia skóry.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk. Przebarwienia zaczynają ciemnieć i mogą nabrać intensywnego
ciemnobrązowego zabarwienia. W ciągu następnego tygodnia skóra poddana zabiegowi złuszcza się, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu.
Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem. Po zakończonej kuracji polecamy zabiegi pielęgnacyjne KOSMETYKA TRADYCYJNA.

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYŃ


Problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się często wraz z wiekiem. Czynniki sprzyjające powstawaniu rozszerzonych naczyń to min. długie przebywanie na słońcu, problemy krążeniowe, tętnicze hormonalne , częste korzystanie z solarium itp.

Z reguły pierwszym objawem świadczącym o podatności na tzw. pajączki jest często występujący rumień. Może on sie pojawić na skutek silnych emocji, wahań temperatury, bądź spożycia pikantnych potraw. Z czasem rumień staje się silniejszy, pozostaje na dłużej aż ostatecznie pozostaje na stałe na skórze. Najczęściej pojawia się na twarzy, szyi, dekolcie.

Podczas zabiegu zamykania naczyń krwionośnych emitowana przez IPL Quantum energia światła pulsacyjnego zostaje pochłonięta przez barwnik krwi - hemoglobinę, a następnie zamieniona w energię termiczną.
Następuje zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy w ktorym dochodzi do destrukcji termicznej i oddziałującej na hemoglobinę zawartą w rozszerzonym naczyniu krwionośnym. Naczynko obumiera, zostaje wchłonięte przez organizm lub wyeliminowane na zewnątrz (odpada w postaci strupka).

W zależności od głebokości i grubości naczynka, uwarunkowań genetycznych pacjenta zabieg należy powtórzyć. Zazwyczaj stosuje się od 2-6
sesji co 3-6 tygodni w celu usunięcia sieci rozszrzonych naczyń.
Po wykonaniu zabiegu skóra pozostaje przez pewien czas zaczerwieniona, obrzęknięta. W przypadku dużych powierzchni, dużych naczyń mogą
wystąpić także siniaki (rozszerzone naczynia ulegają ściemnianiu).
Po zabiegu oraz w trakcie następnych sesji należy stosować kremy z wysokim filtrem, przeciwłonecznym (min. 30 SPF), zrezygnować z zabiegów
podrażniających skórę, stosować się do "postępowania po zabiegu laserowym". Po serii zabiegów stosować kremy z filtrem, kosmetyki do cery
naczyniowej. W gabinecie zapraszamy na zabiegi pielęgnacyjne. Po zakończonej kuracji polecamy zabiegi pielęgnacyjne KOSMETYKA TRADYCYJNA.