tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Laserowe usuwanie przebarwień

Aparaty wykorzystywane w zabiegach laserowego usuwania przebarwień:
- IPL Quantum

Hiperpigmentacje - przebarwienia skóry to plamy o intensywnym brązowym kolorze, zróżnicowanym pod względem wielkości kształtu i gęstości rozmieszczenia w naskórku i skórze właściwej. Melanina - barwnik decyduje o kolorze skóry powstaje w melanocytach.
Wystąpienie niejednorodnego zabarwienia to wynik nadmiernej liczby melanocytów w naskórku oraz nadprodukcji melaniny przy prawidłowej liczbie komórek barwnikowych. Przebarwienia to najogólniej złogi melaniny występujące w naskórku lub skórze właściwej. Zabieg wykonywany jest za pomocą IPL Quantum jednym z najnowocześniejszych bezpiecznych na rynku urządzeń amerykańskiej firmy Lumenis. Wysyła on światło o określonej długości, które zostaje pochłonięte przez barwnik w komórkach skóry- melanine i zamieniona w energie termiczną. W wyniku selektywnej fototermolizy (zamiana energi świetlnej na energię cieplną) czyli selekywnej destrukcji termicznej melanocyty (komórki zawierające barwnik) ulegają rozbiciu w wyniku czego dochodzi do rozproszenia melaniny i rozjaśnienia przebarwienia.

Selektywna fototermoliza oznacza rownież, że działanie światła koncentruje swoją energie jedynie na defekcie skórnym w tym wypadku na przebarwieniu, nie uszkodzając sąsiadujących z nim tkanek. Liczba zabiegów wymagana do osiągnięcia pożądanego rezultatu jest określona indywidualnie i zależna od: rodzaju przebarwienia, głębokości, uwarunkowań hormonalnych.


Zabiegi wykonuje sie w odstępach 3-4 tygodniowych. Rezultat usuwania przebarwień może nie być trwały, gdyż IPL nie eliminuje
tendencji do hiperpigmentacji (przebarwienia) zaburzeń barwnikowych (wrodzone lub nabyte).

Pod względem klinicznym zaburzenia barwników dzielimy na :

1. Przebarwienia miejscowe - jak znamiona, plamy hiperpigmentacyjne spowodowane czynnikami mechanicznymi, fizycznymi,
chemicznymi, zapalnymi, lekami, hormonami oraz powstałe w wyniku nieprawidłowego metabolizmu lub niedoboru witamin

2. Przebarwienia rozlane - rozwijające się w chorobach ogólnoustrojowych (np. w chorobie Addisona) przewlekłej niewydolności
nerek

Te same czynniki przyczynowe mogą wywołać zarówno miejscowe jak i rozlane przebarwienia skóry.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk. Przebarwienia zaczynają ciemnieć i mogą nabrać intensywnego
ciemnobrązowego zabarwienia. W ciągu następnego tygodnia skóra poddana zabiegowi złuszcza się, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu.
Zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem. Po zakończonej kuracji polecamy zabiegi pielęgnacyjne KOSMETYKA TRADYCYJNA.