tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Laserowe zamykanie naczyń

Aparaty wykorzystywane w zabiegach laserowego zamykania naczyń:
- IPL Quantum

Problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi pojawiają się często wraz z wiekiem. Czynniki sprzyjające powstawaniu rozszerzonych naczyń to min. długie przebywanie na słońcu, problemy krążeniowe, tętnicze hormonalne, częste korzystanie z solarium itp.

Z reguły pierwszym objawem świadczącym o podatności na tzw. pajączki jest często występujący rumień. Może on sie pojawić na skutek silnych emocji, wahań temperatury, bądź spożycia pikantnych potraw. Z czasem rumień staje się silniejszy, pozostaje na dłużej aż ostatecznie pozostaje na stałe na skórze. Najczęściej pojawia się na twarzy, szyi, dekolcie.

Podczas zabiegu zamykania naczyń krwionośnych emitowana przez IPL Quantum energia światła pulsacyjnego zostaje pochłonięta przez barwnik krwi - hemoglobinę, a następnie zamieniona w energię termiczną.
Następuje zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy w ktorym dochodzi do destrukcji termicznej i oddziałującej na hemoglobinę zawartą w rozszerzonym naczyniu krwionośnym. Naczynko obumiera, zostaje wchłonięte przez organizm lub wyeliminowane na zewnątrz (odpada w postaci strupka).

W zależności od głebokości i grubości naczynka, uwarunkowań genetycznych pacjenta zabieg należy powtórzyć. Zazwyczaj stosuje się od 2-6 sesji co 3-6 tygodni w celu usunięcia sieci rozszrzonych naczyń.
Po wykonaniu zabiegu skóra pozostaje przez pewien czas zaczerwieniona, obrzęknięta. W przypadku dużych powierzchni, dużych naczyń mogą wystąpić także siniaki (rozszerzone naczynia ulegają ściemnianiu).
Po zabiegu oraz w trakcie następnych sesji należy stosować kremy z wysokim filtrem, przeciwłonecznym (min. 30 SPF), zrezygnować z zabiegów podrażniających skórę, stosować się do "postępowania po zabiegu laserowym". Po serii zabiegów stosować kremy z filtrem, kosmetyki do cery naczyniowej. W gabinecie zapraszamy na zabiegi pielęgnacyjne.