tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Depilacja

Aparaty wykorzystywane w zabiegach depilacji:
- Light Sheer
- IPL Quantum

 
 

Depilacja laserowa LightSheer


Depilacja laserowa w STUDIO URODY GEJSZA jest wykonywana przy użyciu nowoczesnego i najskuteczniejszego dostępnego obecnie urządzenia – lasera diodowego LightSheer TM firmy Coherent-Lumenis.

Laser LightSheer jest uznanym i bezpiecznym urządzeniem, stosowanym w na całym świecie. Laser posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa wydawany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) oraz certyfikaty europejskie.
Powstanie lasera LightSheer jest skutkiem wieloletnich badań i unowocześniania laserów w celu osiągnięcia jak najskuteczniejszego efektu trwałej depilacji. Laser ten jest obecnie urządzeniem referencyjnym do usuwania niepożądanego owłosienia w USA i Europie.

Zastosowanie specjalnego systemu diod umożliwia trwałe usunięcie niechcianych włosów. Specjalna szafirowa końcówka ChillTip chroni skórę podczas zabiegu, znacznie redukuje bolesność. Podrażnienie skóry jest przejściowe, mija po kilku godzinach, nie pozostawia blizn.

Zasada działania lasera diodowego LightSheer polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego, które jest absorbowane przez melaninę zawartą w komórkach włosa. Dochodzi do trwałego zniszczenia komórek cebulki włosa. Laser usuwa trwale włosy będące w chwili zabiegu w aktywnej fazie wzrostu (anagen). Pozostałe włosy będące w fazach „uśpienia" (katagen, telogen), aby mogły zostać usunięte musza przejść do fazy anagenu. W czasie pierwszego zabiegu zostanie trwale usunięte ok. 20-30% włosów, a po serii zabiegów ok. 90%. Liczba wykonywanych zabiegów jest sprawą bardzo indywidualną-zależy od okolicy, na której wykonujemy zabieg, typu skóry i ilości włosów. Większej liczby powtórzeń mogą wymagać osoby z zaburzeniami hormonalnymi (hirsutyzm).

Zabiegi wykonujemy co 6-8 tygodni, ale okresy te mogą ulec wydłużeniu.

Wskazania do zabiegu depilacji LightSheer:


- nadmierne owłosienie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi (hirsutyzm),
- w celach kosmetycznych (wszystkie części ciała),
- objawy wrastania włosów po innych metydach depilacji,
- u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
- pacjenci z wrażliwą skórą, u których występuje odczyn zapalny po innych metodach depilacji,
- przerzedzenie włosów u mężczyzn w przypadku silnej nadwrażliwości skóry po goleniu.

Przygotowanie do zabiegu:


- Pierwszy zabieg jest poprzedzony jest konsultacja i wykonaniem próby laserowej. Jeśli odczyn jest prawidłowy – zabieg można wykonać tego samego dnia. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości zabieg jest wykonywany min. po 48 godzinach.
- Skóra przed zabiegiem powinna być umyta. ogolona i niczym nie posmarowana. Włos nie powinien wystawać nad powierzchnię skóry - dłuższe włosy stwarzają ryzyko silniejszego podrażnienia skóry.
- Nie wyrywać włosków 4 tyg przed zabiegiem.
- Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
- Nie wolno stosować:
   - leków uczulających na słońce (np. niektóre antybiotyki - zabieg można wykonać po 2 tyg. od zakończenia leczenia),
   - zioła (dziurawiec, nagietek), niektóre herbatki wyszczuplające,
   - kosmetyki i leki złuszczające,
   - kremy zawierające retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, wit. C - odstawić 1 m-c przed zabiegiem.

Postępowanie po zabiegu laserowym:


- Nie opalać się,
- BEZWZGLĘDNIE CHRONIC SKÓRĘ PRZED SŁOŃCEM!!!! (minimum przez dwa miesiąc po zabiegu).
- Po zabiegu laserowy należy używać kremów z filtrem 50+ (Np. : SVR 50, SVR 100 Ultra Max, wybrany krem + dodatkowo SVR 50 Compact (podkład w kompakcie z SPF 50).
- Po zabiegu laserowym do mycia używamy wody przegotowanej.
- Nie wolno stosować: przez kilka dni po zabiegu: mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, perfum, wody toaletowej itp.
- 2-3 razy dziennie stosować krem: do czasu ustapienia podrażnień po zabiegu (Alantan plus lub Bepanten najlepiej w formie maści celem intensywnego natłuszczenia skóry).
- ZAKAZ spożywania alkoholu 24 godziny po zabiegiu.


Nie wolno stosować:

- leków uczulających,
- ziół; dziurawca, nagietka,
-kosmetyków i leków złuszczających – min.1 miesiąc po zabiegu,
- Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu, zaleca się noszenie odzieży bawełnianej (luznej) (dotyczy depilacji laserowej).

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg.
Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu.
Zarówno zaczerwienienie jak i opuchlizna ustępują po zabiegu: depilacji laserowej.
Po zabiegu Fotoodmładzania mogą wystąpić niewielkie strupki, które utrzymują się ok. 7-21 dni po zabiegu.
W wyjatkowych przypadkach czas rekonwalescencji może sie wydłużyć.

Należy pamiętać, że po zabiegu włos podsuwa się ku ujściu w kanale włosowym. Może to sprawiać wrażenie odrastania włosów. Dopiero po 10-14 dniach włosy z depilowanych obszarów całkowicie wypadną.

Typowe objawy pozabiegowe:


- Bezpośrednio po wykonanym zabiegu zawsze na skórze występuje rumień, pieczenie delikatny obrzęk mieszków włosowych. Może to przypominać gęsią skórkę z niewielkim zaczerwienieniem wokół ujścia mieszka włosowego. Te objawy mogą się utrzymywać 2-3 dni.
- Może również wystąpić złuszczanie się naskórka trwające kilka dni.

W każdej sytuacji wzbudzającej jakiekolwiek wątpliwości należy zgłosić się do lekarza.

W laserze diodowym Light Sheer czas trwania impulsu jest wystarczająco długi, aby zniszczyć mieszek włosowy, przy jednoczesnej ochronie naskórka przed poparzeniem. Energia wytwarzana przez laser jest zupełnie bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo i nie wpływa na funkcje organizmu.

W naszym gabinecie zabiegi wykonuje się za pomocą najnowocześniejszych urządzeń producenta firmy Lumenis lidera w zakresie technologii laserowej stosowanej w zabiegach medycznych i estetycznych.
Depilację wykonujemy:
* laserem Quantum IPL (Intense Pulse Light)
* laserem diodowym Light Sheer TM.

Urządzenia cechuje skuteczność i zarazem bezpieczeństwo. Depilacja laserowa dzięki zastosowanej technologii Multi-Synchronized Pulsing pozwala na usuwanie niepożądanego owłosienia na skórach typu 1-5.

IPL QUANTUM HR posiada opatentowany system chłodzenia końcówką ChillTip. Umożliwia schłodzenie na odpowiednim poziomie i sprawia że zniszczeniu ulega większa ilość włosów podczas jednokrotnego przyłożenia do skóry.

Zasada działania aparatu polega na niszczeniu włosa za pomocą intensywnego światła pulsacyjnego, które wypala komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym). W wyniku czego zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu.
Po zabiegu wszystkie włosy wypadają, ponieważ wszzystkie zostały ogrzane (spalone), ale na stałe zostaną usunięte jedynie te, które były w fazie wzrostu (anagenie). Następny zabieg powinien być wykonany za ok. 3-4 tygodnie, by włosy nie usunięte (tj. mieszki nie zniszczone) zregenerowały się na tyle, aby został utworzony trzon włosa a włos nadal pozostał w fazie wzrostu (anagenu). Jeśli włosy regenerują się wcześniej zabieg powinno
wykonać się wcześnie. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której przeprowadzony jest szczegółowy wywiad, ocena stanu skóry, określony zostaje fototyp. Wykonuje sie próbą laserową.
W zależności od obszaru ciała zabieg trwa od 15 minut (np.wąsik) do 3 godzin (nogi).


Zalecenia przed zabiegiem:

* nie wyrywać włosów na 4 tygodnie przed zabiegiem
* nie opalać się 4-5 tygodni (słońce, solarium, krem samoopalający)
* nie stosować kremów depilujących tydzień przed zabiegiem
* wszystkie przeciwskazania do zabiegu laserowego

Włosy nalezy zgolić, najlepiej tydzień przed zabiegiem. Na skórę objętą zabiegiem nie stosować żadnych balsamów, maści, perspirantów oraz perfum.
Pomiędzy sesjami nie wyrywać włosów. Reakcja na zabieg jest sprawą indywidualną Każda skór reaguje inaczej może wystąpić zaczerwienienienie,
obrzęk rumień, niewielkie przebarwienie. Wszystkie te nieporządane efekty mijają. Stosować się do "postępowania po zabiegu laserowym".