tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Fotoodmładzanie polega na redukcji uszkodzeń posłonecznych skóry, nierównomiernych przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych oraz stymulacji własnego kolagenu poprzez nieinwazyjne pobudzanie fibroblastów (komórek skóry). Poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnia i uelastycznia, likwiduje drobne zmarszczki, zwęża pory i rozświetla cerę.

FOTOODMŁADZANIE : Spłycenie zmarszczek,

ujędrnienie skóry,bezoperacyjny lifting, likwidacja przebarwień


(plam posłonecznych i starczych), usuwanie rozszerzonych naczyń zmniejszenie rozszerzonych porów.

Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, "pajączki", nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.
Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki.

Całą powierzchnie twarzy naświetla się krótkimi impulsami światła, które odczuwane są jako chwilowe pieczenie. Po zabiegu FOTOODMŁADZANIE skóra jest lekko zaczerwieniona. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć 2-5 krotnie w odstępach 3-4 tygodniowych. Fotoodmładzanie stosowane jest w każdym wieku - również u osób młodych w celach profilaktycznych. Równie często poddają się im panie jak i panowie. Przed zabiegiem nie wolno się opalać. Fotoodmładzanie jest to zabieg bezinwazyjny - bez użycia skalpela i naruszania ciągłości skóry. Krótka rekonwalescencja i duże bezpieczeństwo zabiegu pozwalają normalnie kontynuować pracę zawodową.

Wskazania do zabiegu fotoodmładzanie:


- Przebarwienia.
- Plamy.
- Wiotkośc skóry.
- Blizny potrądzikowe.
- Zmarszczki.
- Rosszerzone pory.
- Rozszerzone naczynia krwionośne.
- Odmłodzenie skóry: twarzy , szyi, dekoltu, dłoni.
 

ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYŃ: FOTOODMŁADZANIE


Powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Na proces ten składa się wiele różnych czynników (u kobiet najczęściej jest to efekt działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych). Pierwszym klinicznym objawem jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stale. W konsekwencji powstają wyraźne, trwale rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem teleangiektazji.

Teleangiektazje - trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych "nitek". W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia.

MECHANIZM USUWANIA ZMIAN NACZYNIOWYCH: FOTOODMŁADZANIE


Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew „ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 3 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

MECHANIZM USUWANIA PRZEBARWIEŃ: FOTOODMŁADZANIE


W przypadku zmian pigmentowych adresatem światła jest melanina - ciemny barwnik nadający barwę skórze, włosom i tęczówce oka, a występujący w „nadmiarze" w tych miejscach, a w przypadku tatuaży - barwnik wprowadzony do skóry. Energia świetlna jest pochłaniana przez barwnik i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę komórek barwnikowych powodując ich zniszczenie.