Likwidacja komórek tłuszczowych
Aparaty wykorzystywane w zabiegach likwidacji komórek tłuszczowych:
- Lipo Cryo
- Lipo Shock
Kriolipoliza - LIPO KRYO
Metodę kriolipolizy opracowali w 2008 roku naukowcy amerykańscy. Wykorzystali znaną wiedzę, że komórki tłuszczu są bardziej wrażliwe na zimno niż inne czyli np. komórki mięśni, skóry czy nerwów. Znaczy to, że można poprez schłodzenie doprowadzić do zniszczenia komórek tłuszczowych
nie uszkodzając sąsiednich tkanek.
Podczas zabiegu komórki tłuszczowe pod wpływem niskiej temperatury ulegają procesowi apoptozy (obumierają) ulegają krystalizacji i rozpadają się a następnie są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny.
Zabieg kriolipolizy
Zabieg poprzedzony jest konsultacją.
Aparat LIPOCRIO ma podłużną głowice - aplikator zimna. Do głowicy próżniowo zostaje zassany fałd skóry z tłuszcze, pokryty uprzednio cienką warstwą żelu. Nastepuje schłodzenie skóry. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące, powodujące proces kriolipolizy. Dzięki próżni skóra przylega dokładnie do płytek chłodzących. Podczas zabiegu skóra, nerwy a także mięśnie są całkowicie bezpieczne.
Optymalna temperatura chłodzenia ok 3,1 stopnia C.
Zabieg trwa ok. 40 minut.
Po zabiegu kriolipolizy
Po zdjęciu aplikatora skóra przez ok. godzinę-dwie jest zaczerwieniona, można odczuwać niewielkie zaburzenia czucia w schłodzanym miejscu. Jeżeli pojawia się drobne wybroczyny znikają do tygodnia.
Obszary ciała poddane kriolipolizie:
* plecy,
* biodra,
* ramiona,
* kolana,
* pośladki,
* uda,
* klatka piersiowa (mężczyźni).
Efekty kriolipolizy
* redukcja tkanki tłuszczowej,
* utrata kilogramów i centymetrów.
Kriolipoliza jest zabiegiem bardzo efektywnym, jednak na reultaty trzeba poczekać. Pojawiają się w miarę jak komórki tłuszczowe obumierają.
Redukcja tkanki na zassanym obszarze juz po 1 zabiegu to ok. 1,5 - 3 cm. w obwodzie. Kolejny zabieg na tę samą część ciała można powtórzyć za ok. 7-9 tygodni. W czasie zabiegu trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo jeśli chcemy zrobić np. cały brzuch z boczkmi to potrzebnych będzie 4-6 przyłożeń 6 to jest maksymalna liczba powtórzeń w czasie jednego zabiegu.
Na szczęście mamy LipoShock, który radzi sobie z cellulitem i miejscową otyłością.
O LipoShock w Polsce zrobiło się głośno w 2009 roku, gdy ta innowacja wygrała prestiżowy konkurs Prix de Beaute Cosmopolitan.
I fala popularności LipoShock ciągle rośnie. Nic dziwnego, jest to pierwsza tak skuteczna i bezpieczna metoda nieinwazyjnego zwalczania cellulitu i miejscowej otyłości.
Do tej pory już tysiące kobiet w Polsce skorzystały z dobrodziejstwa zabiegu. Na własnej skórze przekonały się o tym, co specjaliści widzieli dzięki badaniom klinicznym – zabieg LipoShock jest bezpieczny, komfortowy i szokująco efektywny. Za to jesteśmy mu wdzięczne!
Co to jest LipoShock?
LipoShock to urządzenie włoskiej firmy Estelougue, przeznaczone do walki z cellulitem i miejscową otyłością za sprawą ultradźwięków i fal uderzeniowych. Produkowane jest specjalnie dla firmy ITP Esthetique, która posiada wyłączne prawa do tej marki.
LipoShock to innowacja w walce z cellulitem i miejscową otyłością. Działa bezinwazyjnie, pozwala uporać się z pomarańczową skórką oraz pozbyć zbędnych centymetrów, a efekty widać już po kilku zabiegach.
Co wyróżnia LipoShock?
LipoShock to pierwsza metoda wykorzystująca współgranie fal dźwiękowych i fal ultradźwiękowych. Jest to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mają czasu na rekonwalescencję. Od razu po zabiegu mogą wrócić do normalnego funkcjonowania. Jest to metoda bezpieczna, co gwarantują badania kliniczne i certyfika CE. O skuteczności zabiegów przekonać się może każda kobieta.
Jak działa LipoShock?
Urządzenie wyposażone jest w trzy głowice: ShockWave (głowica SW) i dwie Ultrasounds (głowica HF i LF). Unikalność LipoShock polega na wykorzystaniu siły działania niestosowanych wcześniej fal dźwiękowych ShockWave i fal ultradźwiękowych. ShockWave to fale dźwiękowe o wzrastającym ciśnieniu. Intensywność oddziaływania tych fal powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych w procesie implozji.
Siła jaką dysponuje ShockWave niweluje cellulit i miejscową otyłość na tak trudnych partiach ciała jak uda i pośladki znacznie skuteczniej, niż inne wcześniej stosowane metody. Dodatkowo działanie głowicy SW pobudza układ limfatyczny, poprawia unaczynienie i drenaż płynów. Moc ShockWave uzupełniają ultradźwięki, które wprawiając w drgania błony komórek tłuszczowych powodują ich rozpuszczenie. Głowica Ultrasounds LF ma specjalny kształt. Wykorzystywana jest do zabiegów na dużych płaszczyznach. Pozwala to skoncentrować energię i ochronić wierzchnie warstwy naskórka. Głowica Ultrasounds HF, przeznaczona jest do partii powierzchniowych i uelastycznienia tkanki.
Jak wygląda zabieg LipoShock?
Zabieg wykonuje się bezpośrednio na skórze. LipoShock rozbija, często bolesne, skupiska komórek tłuszczowych (mikro – i makroguzy). Rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, aby uległ metabolizmowi w wątrobie – dokonuje się tego ręcznie lub przy pomocy urządzenia drenującego. Ilość i kształt głowic pomaga w dostosowaniu zabiegu do indywidualnych wymagań, a tym samym pozwala osiągnąć oczekiwany efekt. Skóra staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają zlikwidowane.
Liposhock rozbija komórki tłuszczowe także na miękkich tkankach takich jak brzuch. Dodatkowo LipoShock poprawia napięcie skóry oraz likwiduje obrzęki poprzez pobudzenie krwiobiegu i układu limfatycznego.
Efekt zabiegu potęgowany jest przez użycie kosmetyków bogatych w substancje aktywne: fosfatydylocholinę, karnitynę oraz ozonidy. Fosfatydylocholina odpowiada za rozbijanie tłuszczu na kwasy tłuszczowe i glicerol. Dzięki temu rozbity tłuszcz jest łatwiej wydalany z organizmu, za co odpowiada karnityna. Ozonidy dostarczają energii komórkom oraz dotleniają tkanki przyspieszając przemiany komórkowe oraz drenaż. Na dwa dni przed zabiegiem, w dniu zabiegu oraz dwa dni po nim niezbędne jest wypicie dwóch litrów wody dziennie, co przyspieszy drenaż tłuszczu oraz jego metabolizm.
Zabiegi wykonuje się w serii 6 lub 10 powtórzeń.
Na jakie obszary mogę stosować LipoShock?
LipoShock najczęściej stosowany jest na te obszary, w których gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej i pojawia cellulit. Najczęściej są to uda, pośladki, biodra, ale metoda jest skuteczna również i stosowana na obszarze brzucha i ramion.
Wskazania do zabiegu:
- cellulit,
- miejscowa otyłość,
- uczucie tzw. ciężkich nóg,
- chęć poprawy gładkości i jędrności i sprężystości skóry,
- chęć wymodelowania sylwetki,
- chęć usprawnienia przepływu limfy.
Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu LipoShock?
LipoShock jest zabiegiem komfortowym i nieinwazyjnym. Efekty widać już po kilku sesjach. Skóra staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zostają zlikwidowane. Liposhock rozbija komórki tłuszczowe oraz likwiduje obrzęki poprzez pobudzenie krwiobiegu i układu limfatycznego. Efektem działania Liposhock jest również utrata centymetrów w obwodzie ciała.
Liposhock wspomaga drenaż zgromadzonych płynów, pozwalając na stymulację i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu naczyniowego.
Czy efekty zabiegu LipoShock są trwałe?
Aby utrzymać efekty osiągnięte po serii zabiegów LipoShock należy prowadzić zdrowy tryb życia włączający odpowiednią dietę i regularne ćwiczenia.
Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.
Przeciwwskazania:
- choroby skórne,
- zapalenie żył,
- choroby żylne,
- cukrzyca,
- ciąża,
- niewydolność nerek,
- niewydolność wątroby,
- rozrusznik serca.
Efekty zabiegu LipoShock
Polecamy łączenie kriolipolizy z innymi zabiegami:
* endermologią
* elektrostymulacją
* drenażem limfatycznym
* zaffiro
* liposhock
Należy również pamiętać o zbilansowanej zdrowej diecie wodzie niegazowanej (co najmniej 1,5 litra dziennie), a także o aktywności fizycznej.
Przeciwskazania do zabiegu kriolipolizy:
*ciążą,
* miejscowe stany zapalne,
* miejscowe zaburzenia krążenia,
* alergie skórne,
* zbyt mało lub zbyt dużo tkanki tłuszczowej,
* nowotwory,
* choroby skóry (grzybicze, wirusowe, zakaźne),
* zapalenie i infekcje wątroby,
* pokrzywka na zimno,
* nieuregulowana cukrzyca,
* karmienie piersią,
* choroba Rynauda,
* napadowa hemuglobulinuria z zimną,
* krioglobulinemia,
* rozrusznik serca lub metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu.