tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

Zmniejszenie worków pod oczami

Aparaty wykorzystywane w zabiegach spłycenia zmarszczek:
- Zaffiro
- Endermolift
- Jet Peel

 

 

Co to jest Zaffiro?


Zaffiro to urządzenie włoskiej firmy Estelougue przeznaczone do termo liftingu skóry. Na rynku polskim obecne jest od 2009 roku za sprawą firmy ITP Esthetique.

Zaffiro to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy chcą skutecznie ujędrnić skórę i zminimalizować zmarszczki grawitacyjne bez zastosowania metod inwazyjnych.

Co wyróżnia Zaffiro?


Zaffiro jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym. W czasie termo liftingu pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło na skórze. Nie pozostawia żadnych śladów na skórze i trwa bardzo krótko. Można go wykonać dosłownie w przerwie na lunch.

Zaffiro jest skuteczne na wszystkich partiach ciała. Może poprawić wygląd nie tylko twarzy czy szyi, ale idealnie sprawdza się również na brzuszkach pociążowych, czy skórze dekoltu, dłoni, ramion, pośladków, ud, nad kolanami . Jest więc bardzo uniwersalną i przyjemną metodą zagęszczania skóry.

 

Jak działa Zaffiro?


Z wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu wykonywanego przy pomocy Zaffiro.

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.
 

Jak wygląda zabieg Zaffiro?


Kiedy już zdecydujesz, na którym obszarze ciała chcesz ujędrnić skórę, przychodzi czas na zabieg. Osobom powyżej 35 roku życia rekomenduje się wykonanie 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Po oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalny chłodzący żel, który ułatwia operowanie głowicą po skórze. Głowica wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry pacjenta.

Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C.

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

 

Na jakie obszary mogę stosować Zaffiro?


Ogromną zaletą Zaffiro jest to, że skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia. My sami z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry. Na zdjęciu ramię przed zabiegiem.

Dlatego właśnie Zaffiro znakomicie sprawdza się również na skórze dłoni, ramion, brzucha, pośladków, nad kolanami czy na pośladkach lub wewnętrznej stronie ud.

Wskazania do zabiegu:

- utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała,
- utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała (brzuch, wewnętrzne partie ud i ramion, skóra nad kolanami),
- chęć poprawy wygładu skóry dekoltu i piersi,
- chęć obkurczenia skóry na brzuchu u kobiet po porodzie,
- bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki,
- chęć poprawienia owalu twarzy,
- opadające policzki.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu Zaffiro?


Przede wszystkim efekt w postaci ujędrnienia, rozświetlenia skóry jest widoczny już w czasie zabiegu.

Zaffiro niweluje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki. Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki, zwiększa napięcie i elastyczność skóry. Poprawia owal twarzy i podnosi opadające policzki. Na zdjęciu ramię po zabiegu.

Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie. Likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.

W znaczącym stopniu poprawia wygląd skóry dłoni.

Poniżej efekty zabiegu Zaffiro:

 

Czy efekty zabiegu Zaffiro są trwałe?


Zaffiro nie zatrzymuje procesu starzenia się skóry, ale opóźnia go.

Zabieg polecany jest profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg). Seria zabiegów na twarz (około 4) przeznaczona jest dla osób po 35. roku życia. Rekomenduje się powtórzenie sesji co 1,5 roku. Codzienna prawidłowa pielęgnacja skóry i odpowiednia suplementacja w postaci zdrowej diety na pewno pomoże utrzymać efekty kuracji na dłużej.

Czy mogę wybrać tylko jeden obszar do zabiegu Zaffiro i jak często mogę go powtarzać?


Możesz wybrać maksymalnie dwa obszary w zależności od wielkości każdego.

Częstotliwość wykonywania zabiegów:
- profilaktycznie dla osób między 25-35 rokiem życia (1 zabieg).
- seria ok. 4 – 6 zabiegów wykonywanych w miesięcznych odstępach jest dla osób po 35. roku życia.

Efekty zabiegu Zaffiro:

 

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?


Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Przeciwwskazania:

- Ciąża i okres karmienia piersią.
- Otwarte rany.
- Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne.
- Choroby tkanki łącznej.
- Okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.).

Ile kosztuje zabieg?

W zależności od obszaru poddawanemu zabiegowi jednorazowa sesja kosztuje od 700 do 1700 złotych.

ZABIEG WYKONYWAĆ MOŻE JEDYNIE CERTYFIKOWANA OSOBA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowatorska metoda rewitalizacji skóry
metodą bezdotykową urządzeniem JET PEEL


- innowacyjna na skalę światową, opatentowana metoda całkowicie bezbolesnej dermabrazji przy użyciu soli fizjologicznej i powietrza złuszczających naskórek z dwukrotną prędkością dźwięku z odległości 5-10mm.
- jedyny na świecie system dermabrazji i mezoterapii bez dotykania skóry (sterylność i higieniczność zabiegu bez konieczności sterylizacji).
- bezbolesność zabiegu nawet podczas głębokiego złuszczania. Brak efektów ubocznych i ostrych stanów zapalnych.


Zastosowania:

- Do złuszczania skóry w celu zmniejszenia zmarszczek powierzchniowych i głębokich.
- Do nawilżania skóry w strefie oddziaływania
- Do korygowania i wygładzania blizn
- Do zabiegów przy zmianach trądzikowych i potrądzikowych
- Do peelingu powierzchniowego i głębokiego
- Do drenażu limfatycznego i liftingu miękkich tkanek twarzy i szyi
- Do szybkiego i skutecznego oczyszczania skóry (nawilżanie i świeżość)
- Do skutecznej walki z cellulitem i rozstępami
- Do rehabilitacji pooperacyjnej.

Zasada działania


JetPeel wytwarza ponaddźwiękowy dwufazowy strumień, składający się z mikrokropelek roztworu soli i tlenu aplikowanego przez specjalną dyszę. Bardzo małe szybko poruszające się kropelki, posiadające wysoką energię kinetyczną, stykając się ze skórą powodują złuszczanie jej warstw zewnętrznych. Ponaddźwiękowy strumień zwiększa ruch cząsteczek dzięki sile aerodynamicznej proporcjonalnie do kwadratu wielkości cząsteczek. Podczas przyspieszenia kropelek ma miejsce bardzo szybka atomizacja (rozpylenie), zmniejsza się wielkość kropelek a także ich masa i energia kinetyczna. Oznacza to, że pomiędzy dyszą a powierzchnią skóry istnieje optymalna odległość, przy której uzyskiwana jest maksymalny efekt dermabrazyjny.

Urządzenie JetPeel składa się z jednostki głównej, wymiennych plastikowych głowic z dyszą oraz przewodu łączącego. Głowica posiada trzy miniaturowe dysze ponaddźwiękowe (średnica 0,5 mm), dzięki którym prędkość gazu wzrasta do 1,8 Macha. Do każdej dyszy znajdują się bardzo cienkie igiełki, które dostarczają płyn, np. roztwór soli, do miejsca leczenia. W jednostce głównej znajdują się elementy regulujące zużycie i dostarczanie gazu, wbudowana sprężarka powietrza oraz panel sterowania Zabieg leczniczy polega na powolnym przesuwaniu urządzenia przy powierzchni skóry, na której ma być wykonywany zabieg peelingu. W punkcie, w którym strumień styka się ze skórą prędkość przemieszczania się gazu zmniejsza się, ale kropelki nadal poruszają się z dużą prędkością i złuszczają zewnętrzne warstwy skóry. Ciśnienie dynamiczne gazu powoduje powstanie rosnącego ciśnienia statycznego w miejscu leczenia. Powstające ciśnienie statyczne wywołuje określone, zadziwiające skutki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Endermolift – lifting bez skalpela!

 

LPG® stworzył Endermolift™ z opatentowaną innowacją zmotoryzowanej głowicy MPF. Jest to jedyna technika, która naturalnie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, aby głęboko odbudować zagęszczenie skóry.
Zabieg Endermolift™ umożliwia uzyskanie natychmiastowych rezultatów, w tym zdrowego blasku oraz naturalnego, łagodzącego efektu liftingu. Efekty wszystkich sesji kumulują się, dzięki czemu zmarszczki ulegają wypełnieniu, kontury twarzy - wymodelowaniu, a cera staje się bardziej rozjaśniona.

WSKAZANIA:

- zwiotczenie skóry,
- zmarszczki,
- obrzęki pod oczami,
- bruzdy nosowo – wargowe,
- słabe mikrokrążenie,
- zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej.

PRZECIWWSKAZANIA:

- opryszczka,
- trądzik zapalny,
- botox ( 2 tygodnie po zabiegu),
- wypełniacze trwałe.

Zabieg trwa 35 minut.
Częstotliwośc zabiegów 3 razy w tygodniu.
Zalecana seria zabiegów 10 zabiegów.