tel. 68 323 23 70
kom. 792 23 23 70

SKIN MASTER PLUS to wielofunkcyjne urządzenie do pielęgnacji twarzy i ciała firmy BRERA MEDICAL (do niedawna BIOREM). Wykorzystuje nowatorskie technologie z dziedziny biofizyki. Zyskał uznanie specjalistów, niejednokrotnie zdobywając nagrody za innowacyjność i jakość na prestiżowych targach kosmetycznych. SKIN MASTER PLUS jest jednym z najefektywniejszych urządzeń dostępnych na rynku. SMP to urządzenie niezastąpione w odmładzaniu skóry oraz zapobieganiu procesowi jej starzenia. Oddziałuje delikatnie na skórę, bez jakichkolwiek nieprzyjemnych doznań. Pozytywne zmiany są widoczne i wyczuwalne przy dotyku już po pierwszym zabiegu:
• Usuwa powierzchniowe warstwy skóry, regeneruje głębsze warstwy, pobudza skórę
czyniąc ją odmłodzoną i promienną.
• Rozdrabnia aktywne zasady i przemieszcza je głębiej, powodując doskonałe nawilżenie skóry.
• Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, redukuje zmarszczki, przywraca twarzy świeżą i młodą skórę.
• Skutecznie regeneruje tkanki odżywiające skórę, dzięki biostymulującemu działaniu promienia lasera.

Zabiegi SMP są wykonywane głównie w obrębie twarzy. Doskonale korygują większość niedoskonałości skóry: drobne i głębokie zmarszczki, wysuszenie i stwardnienie spowodowane promieniami słonecznymi, przebarwienia, różne formy trądziku, blizny, zabliźnienia, rozstępy, oznaki przedwczesnego starzenia się, a także bladość i chropowatość.
Skin Master oczyszcza skórę suchą, tłustą i mieszaną, daje głębokie nawilżenie, przywraca skórze elastyczność, zmniejsza porowatość, rozjaśnia cerę ziemistą, tonuje rozszerzone naczynka krwionośne, redukuje przebarwienia.

PEELING


Funkcja ta powoduje głębokie złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Dobroczynne zjawiskokawitacji, wywołane falą elastyczną uwalnia pory od martwych komórek, nadmiaru łoju,bakterii, substancji toksycznych i pozostałości kosmetycznych. Regulują się procesy wydzielania sebum, ujednolica koloryt, wygładza i pobudza odnowa komórkowa. W efekcie już po pierwszym zabiegu odsłania się jaśniejsza i gładsza nowa skóra. Dla warstwy komórkowej jest to sygnał informujący o nowej przestrzeni do namnażania się nowych komórek skóry,
która staje się młodsza i jędrniejsza.


NAWILŻANIE


Odwodnienie, utrata jędrności i elastyczności to główne zagrożenia dla zdrowia i urody skóry.
Skin Master zapewnia doskonałe nawilżanie i dotlenienie skóry, zewnętrzne jak i wewnętrzne.
Przez zabieg peelingu uwolniliśmy pory i droga do nawilżania skóry jest dużo łatwiejsza.
Drgania stymulatora fali elastycznej, działającego na zasadzie kompresji (25000 cykli/sek.) i dekompresji na przemiennie, powoduje że skóra staje się chłonna jak gąbka. Z łatwością wchłania preparaty nawilżające i odżywcze.

POPRAWA KRĄŻENIA


Etap ten doskonale stymuluje przepływ krwi, co w mgnieniu oka odżywia, dotlenia i obkurcza pory.
Działanie symulatora bardzo skutecznie równoważy miejscowy metabolizm, szczególnie na skórze dojrzałej, zszarzałej, woskowej, gdzie procesy odnowy komórkowej są spowolnione z powodu złego krążenia i słabego zaopatrzenia w substancje odżywcze. Zabieg ten powoduje skuteczną hyperemię wywołaną na przemian kompresją i dekompresją struktur poddanych mikromasażowi falą elastyczną.


CLEARING


Dyschromia jest odmianą zaburzeń pigmentacji spowodowaną głównie obecnością bloków melaniny, nagromadzonych w warstwie rogowej.Specjalna funkcja oczyszczania dostarcza zdumiewających rezultatów poprzez poprzez rozbicie zgrupowanych melanocytów które przestają „zasilać" melaniną przebarwienie. Przebarwienie natomiast staje się coraz jaśniejsze, a często zanika zupełnie.

REGENERACJA


Terapeutyczny program wykorzystujący mikroprądy Lotti (MLM), powoduje silną aktywację lokalnego metabolizmu. Szczególne znaczenie mają tu elektrody: okrągła i selektywna, które pobudzają w obszarze poddanym zabiegowi komórki skóry do rozmnażania fibroblastów syntetyzujących kolagen i elastynę. Daje to efekt odmłodzenia i przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry, spowodowanym czynnikami zewnętrznymi oraz zanikającą z wiekiem syntezą kolagenu i elastyny.


LIFTING - WYPEŁNIENIE ZMARSZCZEK


Z biegiem lat następuje znaczny ubytek kolagenu, elastyny i glikozaminogliceanu, które są zdolne do zatrzymania dużej ilości wody utrzymując młodą i jędrną skórę.Skin Master Plus dzięki połączeniu mikroprądów MLM z laserem Laser wywołuje w skórze kontrolowaną reakcję zapalną, która powoduje rozmnażanie się fibroblastów syntetyzujących kolagen i elastynę. Dzięki temu kolagen nie jest wprowadzany sztucznie, lecz wytwarza go sam organizm. Wykorzystanie lasera biostymulacyjnego nie powoduje ścierania naskórka i nie wywołuje ryzyka zakażenia, rumieni ani strupów. Po kilku zabiegach skóra odzyskuje elastyczność i jędrność. Zanikają zmarszczki, oznaki starzenia skóry. Skóra jest odbudowana i odzyskuje swój blask.

 

TECHNOLOGIA


Skin Master Plus łączy trzy technologie:
• Falę Elastyczną – o charakterze piezoelektrycznym, dla skutecznego złuszczania, nawilżania i masażu skóry
• MLM ( modulowane mikroprądy Lotti) – służące do rekonstrukcji komórek młodości: kolagenu i elastyny.
• Promienia lasera – który przywraca witalność i spoistość naskórka


FALA ELASTYCZNA

Skin Master Plus został zaprojektowany tak, by wykorzystać zjawisko pizoelektryczne.Ręczny przyrząd piezoelektryczny zwany stymulatorem przykładamy do skóry, pozwalając na przesłanie serii drgań (fale elastyczne) o częstotliwości około 2500Hz, co wytwarza zarówno mechaniczny jak i termiczny mechanizm dla funkcji: pilingu, nawilżania, krążenia i oczyszczania.
Najbardziej interesującym zjawiskiem, powstającym podczas użycia stymulatora jest zjawisko kawitacji. Fala Elastyczna w obecności płynnej warstwy, rozpylonej na powierzchni skóry, tworzy mikroskopijne bąbelki gazowe, które poza wytwarzaniem ruchów konwekcyjnych, odpowiedzialnych za zakrojony na szeroką skalę transport, wywołują depolaryzację oraz katalizację powierzchniową. W następstwie dochodzi , na obszarze poddanym zabiegowi, do szybkiego wytwarzania siarczanu chondroityny, co wywołuje rozbicie komórek warstwy
rogowej (zniszczenie), nie funkcjonujących już prawidłowo, bez jakichkolwiek uszkodzeń komórek znajdujących się w głębszych warstwach, gdzie działanie Fali Elastycznej jest podobne do komórkowego mikromasażu o biostymulującym charakterze. Mikrowibracje o wysokiej częstotliwości są śmiercionośne dla bakterii. Nieobecność podwójnej błony sprawia,że komórki bakteryjne stają się wrażliwe na gwałtowne zmiany ciśnienia, a to
powoduje ich niszczenie.

Efekty wywołane mikrowibracjmi:

- Złuszczenie zewnętrznej warstwy rogowej(martwych komórek, łoju itp.).
- Sterylizacja bakterii (głównej przyczyny pryszczy).
- Wzrost unaczynienia (w warstwach naskórka i skory właściwej).
- Stymulacja odnowy komórkowej.
- Głębokie nawilżanie.
- Eliminacja nie mających chorobowego charakteru, brązowych plam na warstwach powierzchniowych (np.ostuda).
- Zrównoważenie lokalnego metabolizmu.

ZMIENNE MIKROPRĄDY LOTTI (MLM) I PROMIENIE LASERA

Poza stymulatorem Fali Elastycznej, system Skin Master Plus cechuje wysoce nowoczesny generator natężenia prądu wywodzącego się z klasycznych mikroprądów, dokładnie zbadanych i zatwierdzonych naukowo.
Jego oryginalność polega na przenoszeniu prądu o częstotliwości 6000hz przy zachowaniu innych, podstawowych cech mikroprądów.
Ta innowacja oznacza o wiele głębsze i lepiej tolerowane leczenie. Przy tej częstotliwości efekty są przypisywane drgającym polom magnetycznym.Badania wykazały, ze elektryczna stymulacja może zwiększać DNA, syntezę kolagenu i elastyny, jak i produkcje glikosaminoglikanów (GAG), znanych ze swej zdolności do zatrzymywania wody i stymulowania aktywności fibroblastów. Stosowanie elektrycznej stymulacji oraz mikroprądów wydaje się mieć ogromny wpływ na przenoszenie komórkowych substancji odżywczych oraz na komunikacje komórkową.
Mikroprądy wpływają pozytywnie również na pobudzanie pompowania sodowo-potasowego,
które pomaga w nawodnieniu najgłębszych warstw skóry właściwej, a przez to w odbudowie
struktury GAG.

SKIN MASTER PLUS posiada także bardzo nowatorski zintegrowany system laserowy. Urządzenie Skin Master Plus zawiera laser terapeutyczny klasy 2. Laser ten emituje promieniowanie widzialne o długości 650nm i mocy < 1mW.
Jest on zdolny wprowadzić w życie skuteczną synergię między mikroprądami przy modulowanej częstotliwości (MLM). Jest ona wytwarzana poprzez aplikację elektrod do igieł i w efekcie prowadzi, poprzez interakcję lasera i tkanek, do biostymulacji. Wykorzystanie tej interesującej interakcji lasera i właściwości biologicznych tkanek, gwarantuje skuteczne leczenie starzejącej się skóry.

Efekty działania Zmiennych Pradów LOTTI i Lasera:

• wzrost elastycznego napięcia skóry i mięśni,
• dotlenienie i pojędrnianie tkanek,
• pobudzanie produkcji i białek komórkowych,
• zrównoważenie miejscowego metabolizmu,
• poprawa funkcjonalności błony,
• neosynteza elastyny i kolagenu.